EL HAYZ PROJECT
Jiří Musil
Květa Smoláriková
Květa Smoláriková je vedoucí koncese v Bír Šovíši. Vystudovala egyptologii a klasickou archeologii na FF UK v Praze. Od roku 1993 se účastní archeologických výzkumů na několika lokalitách v Egyptě (Abúsír, Tell el-Daba, Kom Firin). Specializuje se na archeologii Pozdní doby, řecko-římského osídlení Egypta a kontakty Egypta s kulturami východního Středomoří. V současnosti působí jako docentka v Českém egyptologickém ústavu FF UK v Praze.
e-mail: kveta.smolarikova(at)ff.cuni.cz
Jiří Musil je vedoucím projektu a výzkumem historického vývoje oáz v egyptské západní poušti se zabývá od roku 2004. Vystudoval klasickou archeologii a historii na FF UK v Praze a účastnil se řady archeologických výzkumů v Evropě (Rakousko, Německo, Itálie, Bulharsko) i na Blízkém východě (Libanon, Egypt). Soustředí se především na archeologii římských provincií a na vztah těchto území k centrům římské civilizace i oblastem ležícím za hranicemi římského impéria. V současnosti působí jako docent na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK v Praze.
e-mail: jiri.musil(at)ff.cuni.cz
Martin Tomášek je zapojen do českých výzkumů oáz v egyptské západní poušti od roku 2006. Vystudoval archeologii na Ústavu pro pravěk a ranou dobu dějinnou na FF UK v Praze a realizoval množství výzkumů v Čechách i zahraničí (Bulharsko, Egypt). Specializuje se na středověkou archeologii, montánní archeologii a dějiny hmotné kultury. Pracoval v Archeologickém ústavu AV ČR v Praze a nyní je vedoucím odboru archeologie v ústředním pracovišti Národního památkového ústavu v Praze.
e-mail: tomasek(at)up.npu.cz
Pavel Titz se na projektu v oáze El-Hayez podílí od roku 2012. Vystudoval klasickou archeologii a historii na FF UK v Praze, podílel se na řadě výzkumů v ČR i ve Středomoří (Libanon, Bulharsko, Izrael, Itálie). Specializuje se především na římskou archeologii, kulturu a obecněji na archaickou religiozitu. Působil na Univerzitě Pardubice a nyní je odborným asistentem Ústavu pro klasickou archeologii FF UK v Praze.
e-mail: pavel.titz(at)ff.cuni.cz
Martin Tomášek
Pavel Titz
Účastníci projektu
Vladimír Brůna
Vladimír Brůna absolvoval obor geodézie a kartografie na ČVUT v Praze.Nové metody aplikované v archeologickém výzkumu v tuzemsku přenesl do egyptského prostředí a během spolupráce s egyptology se mu podařilo realizovat několik dílčích úloh z oblasti geodézie, kartografie, GIS a dálkového průzkumu. Uvedené metody přinesly egyptologům nové a dosud neexistující pohledy a metody v archeologickém výzkumu.
e-mail: bruna (at) geolab.cz
Marek Dospěl
Marek Dospěl je do projektu zapojen od roku 2012, výzkumu oáz v egyptské Západní poušti se věnuje od roku 2007. Vystudoval dějepis a latinu na PF JU v Českých Budějovicích a egyptologii a klasickou archeologii na FF UK v Praze, účastnil se výzkumů v Egyptě i ČR a specializuje se na římský a byzantský Egypt. V letech 2009–2011 realizoval vlastní grantový projekt zaměřený na písemné prameny Bír Šovíše. V současnosti je doktorandem Českého egyptologického ústavu na FF UK v Praze.
e-mail: marek.dospel(at)ff.cuni.cz
Stanislava Kučová se věnuje výzkumu egyptských oáz od roku 2010. Vystudovala klasickou archeologii na FF UK v Praze, účastnila se výzkumů v ČR i zahraničí (Rakousko, Bulharsko, Egypt). Specializuje se na archeologii ekonomických vztahů středomořských oblastí a sakrální architekturu vybraných oblastí. V současnosti postgraduálně studuje na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK v Praze.
e-mail: skucova(at)seznam.cz
Jolana Šanderová zkoumá prostředí oáz od roku 2010. Vystudovala muzeologii na filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a působí v České geologické službě (útvar Geofond). Odborně se věnuje především montánní archeologii. V současnosti postgraduálně studuje na Ústavu archeologie FF UK v Praze.
e-mail: jolana.sanderova(at)geology.cz